Виключно смачні помідори на зиму можна приготувати без оцту. Оцет, який традиційно використовується в заготовках як консервант, легко може бути замінений іншим інгредієнтом.
Серпень - пора активних заготовок на зиму. І, незважаючи на те, що зараз у магазинах все є, багато господинь все ж воліють за краще робити свої заготовки на зиму. По-перше, не пропадати ж урожаю, дбайливо вирощеному на дачі або присадибній ділянці. І по-друге, не в образу виробникам, домашнє нерідко виявляється смачніше ніж магазинне. Можливо тому, що в нього вкладають душу.
Втім, душа-душею, а інгредієнти для консервації ніхто не скасовував. Зокрема - оцет. А ось замінити його цілком можливо. Один із таких замінників - лимонна кислота. Вона - для тих, хто не любить запах оцту, або кому він протипоказаний лікарями. Помідори на зиму без оцту виходять виключно смачними, в міру солодкуватими і без характерного запаху оцту.
Для приготування трилітрової банки помідорів на зиму знадобляться такі інгредієнти:
- 2 кг томатів (скільки влізе в трилітрову банку. Укладати їх потрібно щільно, але без зусиль);
- 5 cт. л. цукру з вершком;
- 2 cт. л. cолі бeз вершка;
- 1 ч.л. лимонної киcлoти.
Спеції:
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
- часник 2-3 зyбчика;
- перець гoрошком;
- гвoздика;
- кopиця шматочкaми.
Уже зі складу очевидно, що при такій заготівлі помідорів на зиму роль консерванту бере на себе лимонна кислота.
Технологія приготування
- Помідори ретельно миємо, даємо стекти воді і укладаємо всі інгредієнти, крім солі, цукру і лимонної кислоти, в попередньо стерилізовані банки.
- Заливаємо банку з помідорами до країв крутим окропом і даємо йому охолонути до теплого стану.
- Потім цей же окріп зливаємо в каструльку і ставимо його знову кип'ятити.
- Тим часом, в банку без води додаємо за рецептом сіль, цукор і лимонну кислоту. Коли вода знову закипить, заливаємо помідори в банці знову окропом і тут же закриваємо банку ключем для консервування.
Такі помідори на зиму зберігають свій солодкуватий смак і виходять менш гострими. Таким чином, їх можна вживати людям з проблемами органів травлення. Та й просто гурманам, які не люблять запаху оцту.
Нагадаємо, досвідчені городники поділилися, як збільшити врожайність помідорів і домогтися їх швидшого дозрівання.