Вчені зробили несподіване відкриття про вплив алкоголю на розумові здібності людини

Автор: Марченко Любов

Вживання алкоголю впливає на розумові здібності людини. При надмірному вживанні алкогольних напоїв людина втрачає когнітивні навички і поступово деградує. Це -  загальновідома істина. Однак алкоголь у невеликій кількості здатний навіть трохи покращити розумові здібності.

Вчені зробили несподіване відкриття про вплив алкоголю на розумові здібності людини - today.ua

Такого, дуже несподіваного висновку дійшли вчені з Китаю та США. Вони провели масштабне дослідження, під час якого враховувалися дані майже 20 тисяч людей упродовж 12 років.

Учасниками дослідження були 19,9 тисяч людей. Серед них було 60% жінок, і 85% із них становили європейці.

У чому полягала суть дослідження?

Протягом 12 років, з 1996 по 2008 рік, дослідники регулярно спілкувалися з піддослідними по телефону. Їм ставили запитання, що стосуються загальних знань, словникового запасу, а також на кмітливість і перевірку пам'яті. Крім того, вчені збирали в них дані щодо кількості випитого ними спиртного.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Вчені зробили несподіване відкриття про вплив алкоголю на розумові здібності людини Для дослідження спеціально були підібрані люди, яких не можна назвати зовсім непитущими, але які регулярно вживали невелику кількість алкоголю: жінки не більше 8 юнітів на тиждень, а чоловіки – не більше 15.

Юніт або дрінк – це така кількість алкогольного напою, в якому міститься 10 мл або 8 г чистого спирту. Наприклад, у келиху ємністю 125 мл, який наповнений вином міцністю 12%, міститься 1,5 юніту алкоголю.

Тобто, жінки щодня випивали по одному такому келиху вина, наповненому приблизно на ¾, а чоловіки – по два такі келихи. Як показали дослідження, за такого помірного вживання алкоголю у більшості учасників покращилися когнітивні здібності. Тобто, алкоголь у невеликих дозах справив позитивний вплив на роботу мозку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Наше дослідження, незважаючи на сприятливі для тих, хто випиває, результати, не кличе співгромадян у бари, щоби підтримати результати дослідження справою. Навпаки, ми закликаємо звертати увагу, насамперед, на негативні наслідки зловживання алкоголем", - підкреслив один з авторів дослідження, епідеміолог з Університет Джорджії Чанвей Лі.

Нагадаємо, інше дослідження показало, що помірне вживання алкоголю сприятливо впливає на людей, які мають серцево-судинні захворювання.

Головне