Стало відомо про три різновиди штаму коронавірусу “Омікрон“: названі симптоми

Автор: Лобанова Єлизавета

На сьогоднішній день вченим відомо про три різновиди штаму коронавірусу "Омікрон", які активно розповсюджуються по всьому світу. Всі вони мають схожі симптоми, які, до того ж, легко переплутати з грипом.

Стало відомо про три різновиди штаму коронавірусу “Омікрон“: названі симптоми - today.ua

За словами вчених Базельського університету, основний варіант "Омікрону" називається BA.1, і він є найпопулярнішим у більшості країн. Споріднений йому варіант BA.2 відносно швидко поширюється в Данії, Великобританії, Індії та на Філіппінах, а варіант BA.3 поки що найрідкісніший і недосліджений.

"Омікрон" - це найневивченіший штам коронавірусу, і вчені досі не можуть пояснити нехарактерну еволюцію штаму та його походження. У штаму "Дельта" було близько 100 підвидів, що стосується "Омікрону", то не виключено, що не знайдеться ще четвертий та інші різновиди.

За даними американських дослідників, варіант коронавірусу "Омікрон" дуже швидко передається від людини до людини. Загальна симптоматична картина дуже схожа на грип. Характерною особливістю "Омікрону" є біль у вухах. Цей симптом повинен викликати стурбованість у тих, хто відчуває ознаки застуди.

Популярні зараз

Українцям назвали тарифи на воду з 1 квітня та 1 червня: інформація від водоканалів та НКРЕКП

Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах

Рецепт вінегрету з секретним інгредієнтом, який зробить салат соковитішим

Українцям готують велике підвищення податків

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо штам "Дельта" опускався відразу в легені, то COVID-штам "Омікрон" вражає верхні дихальні шляхи в носі, роті та вухах. Найчастіше у пацієнтів, які скаржаться на болючі симптоми у внутрішньому вусі, тести показують зараження саме "Омікроном".

Раніше повідомлялося, як можна відрізнити Омікрон від грипу, з яким вірус дуже схожий за симптоматикою.